WhatsApp
Yükleniyor...

2020 SEO Teknikleri SEO Dünyasını Neler Bekliyor?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog 2020 SEO Teknikleri SEO Dünyasını Neler Bekliyor?
23 Mart 2020, 17:06 0 Yorum 365 Okuma

Google aramalarında çıkmak internet sitenizin daha fazla insan tarafından ziyaret edilmesini sağlamak için bir takım çalışmalar yapmak gerekiyor. Google, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmak sitenizi daha fazla insanın ziyaret etmesini kolaylaştırır. Elbette ilk sıralarda çıkmak ve bunu kalıcı hale getirmek de çok kolay değil. Google ve diğer arama motorlarının algoritmaları zaman içerisinde değişir. Yıllar geçtikçe yenilikler yaşandıkça SEO açısında da bir takım değişikliklerin olması son derece normaldir.

SEO açısından son dönemde popüler olan çalışmaları ve 2020 yılı SEO hakkında sizlere bazı önemli bilgiler vermek istiyoruz. Anahtar kelime yerleşimi sitenizin kategorisi ve hedefleriniz doğrultusunda bir SEO çalışması yapmak akıllıca olacaktır. Yeni bir site açıyorsanız daha yavaş adımlar atmak akıllıca olacaktır. Mesela 5 anahtar kelimede ilk sayfada çıkmak hatta ilk sıralarda çıkma gibi bir hedefler var ise daha sağlam bir çalışma mantığı ile yola çıkmalısınız.

2019 – 2020 SEO Trendleri

Site kullanıcılarına kaliteli bir mobil deneyimi yaşatmak ziyaretçilerin tekrar o siteye girmesini sağlar. Bu yüzden kesinlikle mobil uyumlu bir internet sitesine sahip olmalısınız. Günümüzde artık internet sitelerini mobil uyumlu hale getirmek hiç de zor değil. İnsanlara sitenize girip zaman geçirmeleri için bir neden sunmalısınız.

Yani kaliteli içerikler, videolar ya da fotoğraflar sitenizde ne anlatmak istiyorsanız kesinlikle onu çok iyi şekilde yapmalısınız. Sayfalar arası geçişlerin çok iyi olması insanların bu süreçte beklememesi ve sitenizin ilk açılışta hızlı olması da kesinlikle önemlidir. Ancak ana odak noktanız 2020 yılı SEO olmalı ve oda mobil uyumlu sitelerden geçiyor. Artık insanlar eskisi kadar bilgisayar üzerinden internet gezintisi yapmıyor.

Cep telefonları ya da tabletler üzerinden internete giren insan sayısı her geçen gün artıyor. SEO kurallarının başında gündemi takip etmek ve insanların isteklerine yanıt vermek geliyor. Sizlerde mobil uyumlu bir site ile insanların daha fazla tercih ettiği mobil alanda çalışmalar yapmalısınız.

Sesli Arama Sistemi

SEO makalemizin hemen başında SEO taktiklerinin zaman içerisinde değiştiğini ve isteklere oranla farklılıklar yaşadığını söylemiştik. Google ya da diğer arama motorları üzerinde aramaların büyük kısmı artık yazılı olarak yapılmıyor.

2019 yılında aramaların yarısı sesli bir şekilde aranıyor. Sitenizi bu sisteme hazır hale getirmek ön plana çıkmanızda yardımcı olacaktır. Sesli yanıt sistemine uygun bir site ayarlarsanız kesinlikle 2020 SEO kurallarına uygun bir siteye sahip olmuş olacaksınız. Bu süreçte, kesinlikle 2020 yılına kadar aramaların en az yarısının sesli sistem ile yapılacağı ön görülüyor. Yani her 2 kullanıcıdan 1 tanesini sitenize çekmek için ideal bir tercih olacaktır.

Trend İçerikten Vazgeçmeyin

İnsanların sitenize girdikten sonra zaman geçirmesi ya da aradığını bulmasına rağmen sitenizdeki diğer içeriklere bakması son derece önemlidir. Uzun süre sitede vakit geçirmeleri için onlara nedenler vermelisiniz. Trend haberle, ilgi çekecek başlıklar ve en önemlisi kaliteli içeriklerle sitenizi süslemek gerekiyor.

Kesinlikle arama motorlarında yapılan aramalara kulak vermek gerekiyor. Yani gündem ile alakalı olayların yanı sıra SEO çalışmalarında insanların neyi aradığını araştırdığını bilmek ve sitenizdeki içerikleri ona göre ayarlamak kesinlikle ideal olacaktır.

SEO konusunda bir diğer önemli nokta ise sitenizin kategorisine göre çalışma yapmaktır. Yani finans sitesinde magazin haberleri aranmaz. Finans ile alakalı aranan haberleri ve hit içerikleri eklerseniz kesinlikle bu konuda rahat bir edersiniz. SEO 2020 yılı teknikleri yukarıda bahsettiğimiz gibi olacak.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum